Yardım Özel Kullanıcı Alanları Hakkında Tavsiye ve Yardım İstiyorum

Yardım Özel Kullanıcı Alanları Hakkında Tavsiye ve Yardım İstiyorum
3
2K

Hasip

Licenced
Merhabalar, öncelikle herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun. Rabbim dualarımızı kabul etsin inş.

Sitemde özel kullanıcı alanlarını yoğun şekilde kullanıyorum. Üyelerimiz neredeyse bütün detay alanlarını doldurup aramıza katılıyorlar, ancak bu bölümde bir standartı malesef kuramadım. Açıkcası php ile yapabildiğim işlemleri xenforo ile yapabilmek pekte kolay olmuyor.

Sorunumu detaylı şekilde yazacak olursam

Özel Kullanıcı Alanları
Araç ModeliAstra / Corsa /İnsignia vb
Motor Tipi1.4 / 1.6 / 1.2 / Turbo / Atmosferik vs vs uzar gider.
Vites TipiManuel / Otomatik / Yarı Otomatik
Donanım Paketienjoy / cosmo / edition vs vs vs

Şimdi kişi üye olurken araç modelini yazıyor. Bu kısımda seçmeli kutuya dönebilirim burda bir problem yok. Ancak Motor Tipi ve Donanım Paketi kısmında seçmeli kutuya dönemiyorum. Çünkü bir modele ait en az 4-5 donanım paketi ve 3-4 farklı motor versiyonu olabiliyor. Bu bölümlerde üyelerin hata yapmalarının önüne geçebilmek amacıyla, atıyorum Astra seçilmişse sadece astrada kullanılan motor tipleri ve donanım paketlerini listeletmek istiyorum. Php ile bu işlem basit xenforo ile nasıl yapabilirim :(

Merhabalar, öncelikle herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun. Rabbim dualarımızı kabul etsin inş.
1 haftalık bayram tatili sonrasında herkese merhabalar; Herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun.

Aslında söylemiş olduğunuz şeyleri Users > Custom user fields alanlarını kullanarak oluşturabileceğinizi değerlendiriyorum. Ama yinede bunun için oluşturulmuş departmanların ilgili field alanlarına çekilmesi gerekiyor. Tıpkı bizim Support Tickets alanında özel talepler yapısında olduğu gibi. İlgili departman seçildiğinde o departmana ait ürünler listelenmektedir. Burada önemli olan oluşturulan field alanlarının uygulanabilir departmana göre seçilebilmesi gerekiyor.

1 haftalık bayram tatili sonrasında herkese merhabalar; Herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun.

Aslında söylemiş olduğunuz şeyleri Users > Custom user fields alanlarını kullanarak oluşturabileceğinizi değerlendiriyorum. Ama yinede bunun için oluşturulmuş departmanların ilgili field alanlarına çekilmesi gerekiyor. Tıpkı bizim Support Tickets alanında özel talepler yapısında olduğu gibi. İlgili departman seçildiğinde o departmana ait ürünler listelenmektedir. Burada önemli olan oluşturulan field alanlarının uygulanabilir departmana göre seçilebilmesi gerekiyor.

İşte bu eşleştirme nasıl yapılacak hocam. Siz bu eşleştirme olayını anladığım kadarıyla çözmüşsünüz ? Kayıt esnasında bunu nasıl çalıştırabiliriz.

Siz bu eşleştirme olayını anladığım kadarıyla çözmüşsünüz ?
Bu kullanmış olduğumuz eklenti ile birlikte gelen bir durum. Sizin durum için bir eklenti yazılmalıdır. Oluşturduğunuz kategorileri Custom user fields oluştururken seçebileceğiniz bir şey yani. Size gerekli olan zaten örnek veriyorum.

Astra yı seçen birisi için bu kategoriye ait oluşturulmuş field alanlarını yansıtması gerekir. Aracın modeline göre oluşturacağınız field alanları ilgili araca göre otomatik olarak görüntülenecektir. Bakınız

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Bizdeki eklenti tam da bu işi yerine getirmektedir. Nasıl ki Özel Talepler kategorisi seçildiğinde bizim oluşturmuş olduğumuz değerleri veriyor sizin oluşturmak istediğiniz içerikte bu şekilde olmak durumunda.

Şu anda 4 adet özel tema tasarımı ve sizin gibi eski müşterilerimizden gelen özel iş talepleri var. Malum bayram girdi araya. Bu çalışmalar yakında bitecektir. Bu çalışmalara müteakiben sizin için böyle bir eklenti üzerinde çalışabiliriz.

Anlayışınız için teşekkür ederim.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri