Node izleme butonunu anasayfaya (node_list_forum) a eklemek hakkında

Node izleme butonunu anasayfaya (node_list_forum) a eklemek hakkında
6
2K

Mahir

New member
Forum izleme butonunu kategorilerin içerisinden çıkarıp anasayfada forum başlığının yanına koymak istiyorum :) Bunun için de şu yöntemi izledim.

node_list_forum şablonuna

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

dan sonra

Kod:

ekledim $forum kısmını $node'a çevirince link yapısı düzeldi.

Aslında kod çalıştı. Ancak, if yapısı çalışmıyor. Forumu takip etmeme rağmen hala watch yazıyor {$forum.Watch.{$xf.visitor.user_id}} kısmını $node.watch yaptım çalışmadı, $forum.watch yaptım çalışmadı. Acaba bunu çekirdekte eklenti yüklemeden ekstra bir şey yapmadan çalıştırabilmem mümkün mü? Yoksa boşa mı kürek çekiyorum olabilecek en iyi yöntem bu mu?

Ben bir sorun yaşamadan gerekli revizyonu yaptım;
Acaba istediğiniz bu şekilde bir şey mi?

Ben bir sorun yaşamadan gerekli revizyonu yaptım;
Acaba istediğiniz bu şekilde bir şey mi?

Evet hocam,

Ancak f5 attığınızda unwatch watch olacaktır. Kayıt tutmuyor. Daha doğrusu data jquery sorgusu çalışıyor ama if değerini çalıştıramıyorum.

Merhaba;
Sözünü ettiğiniz özellik if koşulu olmadan bu durumu yerine getiremez. XenForo çekirdeği geri arama fonksiyonu sadece kendi callback yapısında çalışır. Yani orada döndürülmek istenen if yapısı ise <xf:if is="$forum.canWatch()"> bu da doğal olarak şablona buton yapısı vererek sadece ilgili eylemi yapar ama butona tıkladıktan ve seçim yapıldıktan sonra neye göre belirleyeceğini kestiremez.

Merhaba;
Sözünü ettiğiniz özellik if koşulu olmadan bu durumu yerine getiremez. XenForo çekirdeği geri arama fonksiyonu sadece kendi callback yapısında çalışır. Yani orada döndürülmek istenen if yapısı ise <xf:if is="$forum.canWatch()"> bu da doğal olarak şablona buton yapısı vererek sadece ilgili eylemi yapar ama butona tıkladıktan ve seçim yapıldıktan sonra neye göre belirleyeceğini kestiremez.
Yani ekstra bir eklenti olmadan bunu doğal yollardan yapmak xenforo çekirdeğine göre mümkün görünmüyor. Yanlış mı anladım hocam?

Evet hocam,

Ancak f5 attığınızda unwatch watch olacaktır. Kayıt tutmuyor. Daha doğrusu data jquery sorgusu çalışıyor ama if değerini çalıştıramıyorum.

Haklısınız yeni gördüm bende :) ...
Bu şu anlama geliyor buraya koşul render edemiyor kendini. Eklentisiz yapılması için bu ifadenin şablonda zaten uygunluk vermesi gerekirdi.

Yani ekstra bir eklenti olmadan bunu doğal yollardan yapmak xenforo çekirdeğine göre mümkün görünmüyor. Yanlış mı anladım hocam?
Şimdi size şu şekilde anlatmak isterim. Örneğin her şablon içerisinde döndürülen komutlar aslında çekirdek yapının müsaade ettiği biçimde çalışmaktadır. Örneğin user alanında çalışan bir kod ana sayfada göstermez. Çünkü yapısı gereği eklenen kod o alan için yazılmış çekirdek yapıdaki php dosyasını arayacaktır. Eğer koşulun tüm sayfalar için geçerli bir php yapısı var ise çalışacaktır. Yoksa hata verecek veya görüntülenmeyecektir. Aslında mantık basit. Eklentiler de zaten bu gibi durumlara yardımcı olması açısından geliştirilirler. Sanırım açıklayıcı olmuştur.

Sizin çalıştırdığınız kod eylemi gerçekleştiriyor ama neye göre takibi bırakması gerektiğini verilen if yapısında algılamamaktadır. O if yapısını uygulayabilmesi için de çağırmış olduğu koşulu çekirdek yapıda desteklemesi gerekmektedir.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri