Bilgi Navigasyon linklerinizi belirli kullanıcı gruplarına gösterin.

Bilgi Navigasyon linklerinizi belirli kullanıcı gruplarına gösterin.
7
7K
Merhaba arkadaşlar;

Bu basit makale ile özel ve mevcut navigasyon linklerinizi belirli kullanıcı gruplarına nasıl gösterebiliriz. Örneğin özel bir bağlantımız bu bağlantımıza bağlı bir de sayfamız var ve bu linki sadece bizim belirlediğimiz kullanıcı grupları görsün istiyoruz. O zaman bu öğretici işinizi görecektir.

Admin Panelden sırası ile Setup/Public navigation linkine tıklıyoruz. Yada https://www.site.com/admin.php?navigation/ adresine giderek navigasyon alanında belirki kullanıcı gruplarına göstermek istediğimiz linke tıklıyoruz.

Açılan sayfada Display condition alanına aşağıda vermiş olduğum kodu kendi Grup ID'lerimize göre düzenleyerek kaydediyoruz.

Standart Üye grubu ID'leri
Administrative: 3
Moderating: 4
Registered: 2
Unregistered / Unconfirmed: 1

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

862

Burada dikkat ederseniz Unregistered / Unconfirmed grubu linkimizi görmesin istedim. Siz de bu şekilde linklerinizi gizleyebilirsiniz.

Sadece bir grup görsün isterseniz de aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.
Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Bu öğreticiyi beğendiyseniz lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Gene muazzam birşekilde anlatım olmuş klavye tutan parmaklarınız dert görmesin

Genel destek sitelerinde olmayan bilgiler yine teşekkürler.

Çok teşekkürler elinize sağlık.

İkincil kullanıcı grubuna göre belirlemek istersek $xf.visitor.isMemberOf yerine ne yazmak lazım?
Mesela VIP ve Normal Kullanıcı grubu şeklinde iki grubum var.
VIP gruptaki içinde ilk grup "Normal Kullanıcı" ikincil olarak "VIP Kullanıcı" grubu aktif ediliyor.
Ben sadece "Normal Kullanıcı" grubu seçtiğimde VIP'te görmesini istemediğim linki görmüş oluyor.

Teşekkürler

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri