Yanıtlandı Kullanıcı Grubu Geçişi

Yanıtlandı Kullanıcı Grubu Geçişi
5
3K

Bebak

Member
Kullanıcı 100 reaksiyon aldığında farklı bir gruba geçişi için terfi ayarladım.

Peki bu terfiyi manuel olarak nasıl çalıştırabilirim?

Adminpc >> Bakım >> Kullanıcı Grubu Yükseltmelerini Yeniden Yapılandır
Test bir sıkıntı yok ise bundan sonra xenforo kendi belirli aralıklar ile güncellemeli yapacaktır. Yani ben x mesaja geldim ama x gruba hala geçemedim diye düşünmeyin sistem bunu gün içinde bazı aralıklar ile çalıştırmaktadır bu nedenle siz bir sonraki günü baz alın bu durumda ;)..

Bir kaynakta böyle yazıyor Zamanlanmış Görev Yönetiminde böyle bir alan bulunmamakta

Çözüm
Sizin mesajınızdaki ikinci kısmı yaparak tekrar deneyeceğim. Bu konu bence sitenizde olmalı. Neden?

Kayıt olan her üye benim sitelerimde canlı bomba gibiler , ne zaman ne yapacakları belli olmadığından birinin sürekli takipte olması gerekiyor.

Benim de aklıma bu yöntem geldi. Mesaj yorumlarına belli sayıda reaksiyon alana kadar , yani diğer üyelerce onaylanana kadar yeni konu açma işlemini kapattım.

100 Beğeniye geldiğinde konu açabileceği farklı gruba terfi edecek.

İlginiz için teşekkür ederim.

Zamanlanmış görevler genelde bir sonraki güne geçiş sürecinde çalışır.
Ama siz /admin.php?tools/rebuild alanından dilediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz.

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Uygulamalarınız sonrası bir kontrol yapabilmek adına aşağıda...
Selamlar.
Sanırım destek siteler karıştı yukarıda yazdığınız yorum bize ait olmayabilir. Fakat soru bize iletilmişse cevap verelim;

Siz zaten kullanıcı 100 reaksiyon aldığında farklı bir gruba geçecek şekilde terfi eklediyseniz bu sistemin kendi cron job list sürecine dahil olur.

Bu zamanlanmış görev yönetimini manuel olarak çalıştırmak isterseniz iki görevi birlikte çalıştırmanız daha yararlı olur.

1. userGroupPromotions
2. memberStatsCache

Eğer bu iki görev çalışırda değişiklik yansımaz ise bu durumda,

Araçlar ve Bakım alanında bulunan ön bellekleri yapılandırın.

Son olarak eğer alıntınız bizim mesajlarımızdan ise konu linkini verir misiniz? Yazdığımızı düzeltelim.

Merhaba, konuyu burada gördüm.

Kullanım tekniği - Xenforo Mesaj sayısına dayalı kullanıcı grubu otomatik değişimi nasıl yapılır?

Ancak eski bir anlatım. Güncel sürümde Terfi şeklinde gösteriyor. Tüm ayarları doğru yaptığıma eminim fakat otomatik olarak geçiş sağlamadığından bu soruyu sormuş bulunmaktayım.

Aynı konunun güncel hali buradadır fakat orada da;
İpucu - XenForo Mesaj Sayısına Göre Üye Grubu Terfisi

Otomatik Geçişleri Sağlamak İçin
Admin Kontrol Paneli > Bakım > Kullanıcı Grubu Yükseltmeleri Yeniden Yapılandır
Bu işlemi bir seferlik yapmanız yeterlidir.

Kısmı yazmakta fakat zamanlanmış görevlerde bu ifade yer almıyor. Çeviri hatası olabilir diye baktığımda en yakın ifadenin:

admin.php?cron/userGroupPromotions/ Kullanıcı grubu tanıtımları

olduğunu görmekteyim

Merhaba, konuyu burada gördüm.

Kullanım tekniği - Xenforo Mesaj sayısına dayalı kullanıcı grubu otomatik değişimi nasıl yapılır?

Ancak eski bir anlatım. Güncel sürümde Terfi şeklinde gösteriyor. Tüm ayarları doğru yaptığıma eminim fakat otomatik olarak geçiş sağlamadığından bu soruyu sormuş bulunmaktayım.

Aynı konunun güncel hali buradadır fakat orada da;
İpucu - XenForo Mesaj Sayısına Göre Üye Grubu Terfisi

Kısmı yazmakta fakat zamanlanmış görevlerde bu ifade yer almıyor. Çeviri hatası olabilir diye baktığımda en yakın ifadenin:

admin.php?cron/userGroupPromotions/ Kullanıcı grubu tanıtımları

olduğunu görmekteyim

Bu konu ile ilgili örnek çalışma isterseniz siteye ekleriz. Yada bizim destek olabileceğimiz bir nokta var mı?

1. userGroupPromotions
2. memberStatsCache

Sizin mesajınızdaki ikinci kısmı yaparak tekrar deneyeceğim. Bu konu bence sitenizde olmalı. Neden?

Kayıt olan her üye benim sitelerimde canlı bomba gibiler , ne zaman ne yapacakları belli olmadığından birinin sürekli takipte olması gerekiyor.

Benim de aklıma bu yöntem geldi. Mesaj yorumlarına belli sayıda reaksiyon alana kadar , yani diğer üyelerce onaylanana kadar yeni konu açma işlemini kapattım.

Zamanlanmış görevler genelde bir sonraki güne geçiş sürecinde çalışır.
Ama siz /admin.php?tools/rebuild alanından dilediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz.

Uygulamalarınız sonrası bir kontrol yapabilmek adına aşağıda yer alan bölümleri kontrol edin,
Kayıtlar-Günlükler-Kullanıcı değişiklik günlüğü

Bu alanda gerçekleşen tüm değişiklik günlüğünü görebilirsiniz örnek;

Çözüm
Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri