Bilgi Kullanıcı Adlarını Tüm Alanlarda Renklendirme

Bilgi Kullanıcı Adlarını Tüm Alanlarda Renklendirme
11
10K
Arkadaşlar bildiğiniz gibi XF2 yapısında,
Kullanıcı adları bir çok alanlarda tanımladığınız renklerde değil default olarak görünür.

340

Peki bu default rengi tanımlamış olduğunuz renklere nasıl çevireceğiz şimdi buna bakalım. Bir çok arkadaş şuan zaten bunun eklentisi var diyor.
Doğru söylüyorsunuz ama bizim hedefimiz eklenti olmadan yapmak, eklentiyi sadece gerekli olan noktalarda kullanmak ve bunu sizlere nasıl yapacağımızı aktarmak...

Başlıyoruz ilk olarak aşağıdaki kodlar yardımı ile, bir PHP dosyası oluşturuyoruz.

Peki bu default rengi tanımlamış olduğunuz renklere nasıl çevireceğiz şimdi buna bakalım. Bir çok arkadaş şuan zaten bunun eklentisi var diyor.
Doğru söylüyorsunuz ama bizim hedefimiz eklenti olmadan yapmak ve bunu sizlere nasıl yapacağımızı aktarmak...

Başlıyoruz ilk olarak aşağıdaki kodlar yardımı ile, bir PHP dosyası oluşturuyoruz.
Dosya adı Templater.php

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Hazırladığımız php dosyamızı XF altyapısına uygun olacak şekilde sunucumuz üzerinde,
SRC/ Dizinine giderek, Ben burda dizinimi kodlarıma göre tanımlıyorum.

addons > XENTR > XF > Template > Templater.php olarak belirliyoruz.

Yada bu alana kadar yaptıklarımızı es geçerek ekteki yer alan dosyayı XENTR.zip indirmeniz yeterlidir.

Gelelim şimdi tanımladığımız PHP dosyasını class üzerinden sisteme aktarmaya.

Bunun için ilk olarak Geliştirme modunu aşağıdaki kodu src dizininde yer alan config.php dosyamıza ekleyerek açıyoruz.

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Artık Geliştirme Seçenekleri panelimizde açıldı.

337

Geliştirme alanında,
Sınıf uzantıları - Class Extensions alanından dosyamızı XenForo Sistemine entegre ediyoruz.

Seçenekleri aşağıdaki gibi ayarlayınız.

348

Tüm bu işlemlerin ardından artık kullanıcı adlarınız forumun tüm alanlarında renkli.
Ve hiç bir eklenti kullanmadınız...

İşte sonuç:

341

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/

Ekli dosyalar

• XENTR.zip
    999 bayt · Görüntüleme: 21
Olması gerektiği gibi gerçekten güzel ve duru bir anlatım olmuş. Ellerine sağlık kardeşim. (y)

Eline sağlık. Gerekli bir düzenleme oldu. TR'de ilk paylaşılmış olması da cabası. Yakında kötü kopya, özenti sitelerde görmeye başlarız :D

XDinc üst navigasyon alanında bulunun kullanıcı adı yerini nasıl renklendirebiliriz acaba ?

Emegine saglık üstadım cok faydalı bir paylaşım olmuş tesekkürler

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri