Bilgi Kodlamaya Fonticon eklemek?

Bilgi Kodlamaya Fonticon eklemek?
9
2K

Webtiryaki

Banned
Merhaba smf temalarda gene benim yazdığım logo slogan birlikte kullanma kodunu xenforoya uygulamaya çalışıyorum

kodlarım bunlar

HTML:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!
burada bir clas açıp fonticon eklemeye çalışıyorum daha doğrusu logo paneline dahil etmem gerek maalesef sürekli hata veriyor bu kodda taklidim kaldım nasıl bir yol izlemeliyim?
teşekkür ederim

Yapmak istediğim

logo panelim

Çözüm
Bunun için stil özellikleri sayfanızda geliştirici modu açarak font-awesome ikonu eklemek için bir alan yaratınız ve unicode kodunu bu alana giriniz. Örnek benim alan Id değerim xentr_logoIcon

Daha sonra eklemek istediğiniz alana {{ property('xentr_logoIcon') }} olarak ekleyebilirsiniz. Bunun görünümü ve mobil cihazlar için düzenlemesini sanırım kendiniz belli classlar içerisine alarak düzenleyebilirsiniz.

Yukarıdaki kodunuzu örnek alacak olursak text logo için

Sizin kodunuz
Kod:
Bunun için stil özellikleri sayfanızda geliştirici modu açarak font-awesome ikonu eklemek için bir alan yaratınız ve unicode kodunu bu alana giriniz. Örnek benim alan Id değerim xentr_logoIcon

Daha sonra eklemek istediğiniz alana {{ property('xentr_logoIcon') }} olarak ekleyebilirsiniz. Bunun görünümü ve mobil cihazlar için düzenlemesini sanırım kendiniz belli classlar içerisine alarak düzenleyebilirsiniz.

Yukarıdaki kodunuzu örnek alacak olursak text logo için

Sizin kodunuz
Kod:
Değiştirilmiş kod:
Kod:

<span class='xentr-logo--icon'>{{ property('xentr_logoIcon') }}</span> bu koda göre kendi less biçimlendirmenizi oluşturunuz. Mantıksal olarak açıklamaya çalıştım. Kodun eklenen yerini kendinize göre düzenleyerek ilerleyiniz.

Umarım yardımcı olmuştur.

Çözüm
XenTR hocam ben fonticona alanın değerini atayarak yapmaya çalışıyorum hatam buradaymış o yüzden hata alıyorum? <i class="fa fa-', $logo, ' fa-lg"> olarak ui ux kodlamada olduğu gibi sayenizde bunuda öğrendim çok teşekkür ederim

Saygilar.

Sorununuz çözülmüş ise ne mutlu. ;)

Webtiryaki biraz fazla benzemiş diyecektim :)...
Ama detaylı bakınca yakıştıramadım. Kendi emeğinizle bir şey yapmak istediğinizde biz herkese yardımcı oluyoruz.
Size bir konuyu anlatmak istiyorum;

Bir üye bizden tema satın almak istediğini ama öğrenci olduğu için ekonomik durumunun pek uygun olmadığını yardımcı olmamızı rica etti biz ona temayı ücretsiz verdik!
Null sürümler bularak kullanabilirdi ama o kendine göre doğru olanı yapmayı tercih etti. Biz bu tutumda olan kimseye sırt çevirmedik.

Keşke sizde, ben sizin temanızı kullanmak istiyorum deseydiniz seve seve size de bir tema verirdik. İnsanlar bir birine destek olmalı.
Dostluklar güvenle büyür, fakat böyle olunca sonuç tek noktaya ulaşıyor. Lütfen bundan sonra sorularınızı burada dile getirmeyin. Yaşı kemale ermiş insanların birbirini yasaklamasına gerek yok.
Yolunuz açık olsun, umarım siteniz hedeflediğiniz noktaya gelir.

Saygılar.

İnanın bu noktada söylenecek bir söz bulamıyorum. Yorumları tüm site sakinlerine bırakmak istiyorum.

Emeğe saygı olmalı. XenTR.Net olarak 2 yılı aşkın bir zamandır hizmet veriyoruz ve ürünlerimiz tüm dünya genelinde beğenilerek kullanılmaktadır. En çok sıkıntıyı yaratanlar da ne yazık ki kendi insanlarımız. Oysa aynı dili konuşuyor aynı amaca hizmet ediyoruz. Basit bir destek talebi yada özel mesaj yazmak bu kadar zor olmasa gerek.

İçtenlikle kendinize şunu sormanızı isterim. "Eğer Türkiye'de böylesine XenForo için destek veren, ürün sunan siteler olmasa nereden ne şekilde hizmet ve destek alırım."

Yazık gerçekten yazık...

Yani bu mudur?
Bu sizin siteniz yada (bizim tasarımdan bir alan)

Buda tasarımın orijinal yapısı

Harbiden aradaki xtr claslarını kaldırarak temiz iş çıkarmışsınız. :p Tasarıma ait özellikleri kapatarak modifiye etmiş mi oldunuz?

Son düzenleme:
XenTR çok uzatmaya gerek yok.
İnsan neyi nasıl yaptığını bilir, block-minorHeader alanına ait olan renk değerinin neden #fbfbf6 olduğunu sen biliyorsun :)...

Dediğim gibi başarılar diliyoruz!

Merhaba bircok kodlari temalardan aliyorum bu sisteme tam hakim olmadigim icin foter olayida ayni olaydir burada size sordum bunu Kullanım tekniği - Xenforo Temaya Şablon ekleme? bu bir calmaysa özurdilerim size ait hicbir temadan kod almam ben bunu hobi olarak yapiyorum bugüne kadar 100 lerce tema yazdim hicbirini parayla satmadim sizden boyle bir itam gelmesi beni üzdü birdaha hicbir sekilde sizleri rahatsiz etmem. hicbir zaman verez kulanmadim .

Temalardan kod almak değil temanın kendisini kullanıyorsunuz. Ryzer tasarımının footer yapısı temadan kod almak ile çalışacak kolay bir şey değildir. Ona bağlı özellikleri vardır. Çeşitli özelliklerini kapatarak içerisinde yer alan xtr xentr classlarını değiştirerek kullanıyorsunuz. Bizlerin aylarca uğraş verdiği yapıyı bilmeyeceğimizi düşünmeniz de tamamen ayrı bir şey...

Üzüldüğüm şey hem bizden öğrenmek için destek istiyorsunuz hem de böyle bir şey yapıyorsunuz. Bu durum karşısında söylenebilecek şeyin adını koyamıyorum...

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri