Yardım Kategori iconlarını nasıl değişebilirim?

Yardım Kategori iconlarını nasıl değişebilirim?
24
5K

MehmetOZCAN

Member
kullanmakta oldugum temada her kategoriye farklı icon eklemek ıstıyorum bunun ıcın bir türkce bi eklenti var denedim olmadı baska yolu yokmu ?

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Resimde gördüğünüz gibi bu alanda yer alan font-awesome ikonları yerine kendi resim ikonlarını mı eklemek istiyorsanız aşağıdaki kodları kendinize göre revize edebilirsiniz.

CSS:

node_list_forum şablonunu açın ve aşağıdaki kodu bulun.

PHP:

Bulduğunuz kodu aşağıdaki kod ile değiştirin.

PHP:

Ikon konumu: /styles/default/xenforo/icon/ Bu ikonların FTP içerisindeki konumudur, kendi ikon konumunuza göre değiştirin.
Ikon adı: Ikon adı ile forum id 'si eşleşmelidir. Yani forum id 'niz 5 ise ikonunuzun adıda 5.png olmalıdır.

İkonları yüklemeden belirli bir ölçüye getirip yüklerseniz iyi olacaktır.

Hangi eklentiyi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama her kategori ID sine göre css ile basit bir şekilde ikon verilebilir.
Örnek:
Kod:
Burada category ID 1 dikkat ederseniz. Siz bu örneği geliştirerek çoğaltıp yapabilirsiniz.

kullanmakta oldugum temada her kategoriye farklı icon eklemek ıstıyorum bunun ıcın bir türkce bi eklenti var denedim olmadı baska yolu yokmu ?
Açıkçası kafam karıştı şimdi. Kategorilere mi ikon eklemek istiyorsunuz forumlara mı? Önce bunu bir netleştirelim. Üstte kategoriler için ikon istediğinizi belirtmişsiniz.

Merhaba @@XenTR üstad,
belirttiğiniz css henüz kullanmadım,
UIX temasında da işe yarar mı acaba,
resimli şekilde eklentisiz yapılabilir mi.
Merhaba sonuç olarak UIX temasının yapısında da çalışacağını değerlendiriyorum. Çünkü sadece katagori ID si verileceği için her kategoriye çoğaltılarak uygulanabilir.

Hangi eklentiyi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama her kategori ID sine göre css ile basit bir şekilde ikon verilebilir.
Örnek:
Kod:
Burada category ID 1 dikkat ederseniz. Siz bu örneği geliştirerek çoğaltıp yapabilirsiniz.

ben iconları resim olarak gostermek ıstıyorum yani icon.png gibi bu ıslemı kod ıle yapabılımem ıcın gereklı olan tam kodu verip nereye eklıyecegımı belırtırmısınız.

Merhaba XenTR üstad,
belirttiğiniz css henüz kullanmadım,
UIX temasında da işe yarar mı acaba,
resimli şekilde eklentisiz yapılabilir mi. :unsure:

Açıkçası kafam karıştı şimdi. Kategorilere mi ikon eklemek istiyorsunuz forumlara mı? Önce bunu bir netleştirelim. Üstte kategoriler için ikon istediğinizi belirtmişsiniz.

Merhaba sonuç olarak UIX temasının yapısında da çalışacağını değerlendiriyorum. Çünkü sadece katagori ID si verileceği için her kategoriye çoğaltılarak uygulanabilir.

pardon forumlara.

Merhaba XenTR
konu dışı bir sorum olacak üstad,
bir şablonu mobil de göstermek istemiyorum,
sadece PC de görünmesi için nasıl yapabilirim. :unsure:

Son düzenleme:
Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri