Eklenti İsteği Hikayeleştirilmiş Konu Eklentisi - Neden Gerekli?

Eklenti İsteği Hikayeleştirilmiş Konu Eklentisi - Neden Gerekli?
9
3K

Bu eklentiyi sitenizde kullanır mıydınız?

• Kullanılan toplam oy
    4
  • Anket kapatılmış .

oktay

Licenced
Üyelerin de paylaşım yaptığı bir forumunuz var. Bu forumda her gün yeni insanlar geliyor ve konular açıyor. Ancak bazı konular kaliteli olurken bir çok konu kötü olabiliyor. Yazım hataları, normalden daha kısa konular veya daha ilgi çekmeyen konular. Üstelik bu konular siz fark edene kadar ana sayfada istatistiklerde üst sırada kalıyor, birçok kişiye ulaşıyor. Eğer kötü, gereksiz konu sayınız ne kadar artarsa siteniz de o kadar kötü görünecektir. 7/24 'te bilgisayar başında sürekli kontrol halinde olamazsınız.

İşte burada hikayeleştirilmiş konu eklentisi devreye giriyor. Şayet bir konu 24 saat içinde istediğiniz beğeni sayısına ulaşmazsa kendiliğinden yayından kalkıyor. Ve silinen konuları isterseniz topluca farklı bir foruma aktarabilirsiniz. Her 24 saat sonunda geriye sadece beğenilen , kaliteli konular kalacaktır. Ve bu durum sitenizi kötü göstermeyecektir. 24 Saat sonunda yayında kalan konuları da isterseniz daha çok kullanıcının görebildiği kalıcı bir alana taşıyabilirsiniz, burası size kalmış. Sonuç olarak hem üye hem site sahibi faydalanacaktır.

Site Sahibi Açısından Faydaları
  • Sürekli uyarı vererek üyeyle polemiğe girmek zorunda kalmaz.
  • Sürekli gönderileri kontrol etmek zorunda kalmaz.
  • Kaliteli konuları kullanıcının önüne çıkararak daha fazla zaman geçirmesini sağlar. En popüler sosyal medya sitelerinin de yaptığı bu değil mi?
  • Kaliteli konu yazan kullanıcıları ödüllendirebilir. Ama bu sistemde otomatik yapabilirsiniz. Şuanki sistemde yüksek beğenisi olan konulara ödül verme olayı yok. Ama bu eklenti yapılırsa kaliteli konular taşındığı foruma göre ödüllendirilebilir. (Puan yada farklı bir ödül)
  • Gereksiz konuları siliyor musunuz bilmiyorum ama büyük sitelerde bu yönetici için büyük zaman kaybı. Tek tek konuları okuyup sitemde en kaliteli konuları tutmaya çalışıyorum ve bu zaman alıyor.
Üye Açısından Faydaları
  • Konusunun yayından kalkma ihtimalini bileceği için yazısını daha daha özenli konu yazacaktır.
  • Yazım, kurallar ve imla hatalarına daha fazla özen gösterecektir.
  • İşe yaramayan konusu silindiğinde bir dahaki sefer daha iyisini yazmak için çaba gösterecektir.
  • Karşısına her seferinde iyi konular çıkacağı için siteyi daha çok ziyaret edecektir. Bu da aktif kullanıcı sayımızı arttıracaktır.

Şimdi böyle bir eklenti olsaydı sitenize kurar mıydınız yada satın alır mıydınız? Cevaplarınız buradaki eklenti üreticilerinin karar vermesine yardımcı olacaktır.

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Bu fikir geliştirilmeye açık ve gayet mantıklı,
Örn. çok beğenilen ve ön planda tutulan konularda,
beğeni sayı limit ve bir zaman aşımına göre dönüşüme girer.

Min. belirlenen beğeni sayısı baz alınarak;
Örn. 10 beğeni 48 saat ön planda tutulsun gibi..
48 saat içinde x10 beğeni daha alırsa zamansal şekilde,
48 saat x2 konu ön planda tutulsun beğeni aldıkça devam etsin.

Beğeni limiti altında ki tüm içerikler belirlenen bir foruma aksın,
bu forumun en büyük özelliği ise,
bir zaman aşımı verilsin ve sonunda x sayı konuyu komple silsin.

DB - üye - yönetim - yenilik vs.. hepsi adına komple süper olur. :)

Aynen öyle!
belirlenen bir foruma aksın,
valla ben bu eklenti olsun da manuel taşımaya da razıyım :D Kendi kendine taşıma sistemi bildiğim kadarıyla kolay değil.

İlk izlenim çok önemli hocam. Yeni bir üye sitenize kayıt olacağı zaman bu tür gereksiz konuları üstlerde görür uzak duruyor. Tek tek içerik kontrolü de çok zaman alacağından çoğu forum sahibi kuralla işi çözmeye çalışıyor. İşin kötüsü, gereksiz konu öne çıktığında yetenekli kişilerin kaliteli konusu da arada harcanmış oluyor. Böyle olunca asıl kaliteli adamı uzaklaştırmış oluyoruz.

Ben mesajı aldım :) ...
oktay madem buna ihtiyaç var yukarıda yazdıklarınızı karşılayacak bir ürün yapacağız.

Geriye kalan özellikleri de artık biçimlendirebildiğimiz şekilde eklemeye çalışırız.
Saygılar.

Düşünce güzel ama google seo tarafınıda düşünmek gerek. İndexe alındıktan sonra silinmesi bir süre sonra sıkıntıya düşürmez mi domain skorunu? Tam bilgim olmadan yazıyorum seo konusunda expert olan birisi bu konuda doyurucu bilgi verebilir.

Düşünce güzel ama google seo tarafınıda düşünmek gerek. İndexe alındıktan sonra silinmesi bir süre sonra sıkıntıya düşürmez mi domain skorunu? Tam bilgim olmadan yazıyorum seo konusunda expert olan birisi bu konuda doyurucu bilgi verebilir.

Bu durumu bende düşündüm istenilen ilgiyi almayan içerikler için silinmesi yerine, konuyu otomatik kilitleme ve taşıma süreci yapabiliriz.
Böylelikle hem yanıtlara kapanır, hemde aktif görünümden kalkar.
Saygılar.

Bu benim için sorun değil, ancak Google trafiğini önemseyenler için belirli bir kategori indexlemeye kapatılabilir. Sadece üyelerin görebildiği alanlar indexlenmiyor diye biliyorum. sitemap'tan da kapatılabilir belki ama o konuda uzman değilim.

Örnek veriyorum: KONU ARENASI diye bir alan açmayı düşünüyorum. Üyeler burada konu paylaştığında 24 saat içinde beğeniler gelecek. Seviyeyi geçen konular yönetici tarafından herkesin(ziyaretçiler dahil) görebileceği bir üst kategoriye taşınabilir. Yani konuyu onayda bekletmek yerine bu alanda bekletmeyi, hak eden konuları daha fazla kişiye göstermeyi planlıyorum. Hak etmeyen konuların yayından kalkması benim için daha uygun olacaktır çünkü asıl amacım insanların kafasında ki "bu forum çöp" algısını yıkmak. Bu yüzden en iyi konuları karşılarına çıkarmak istiyorum.

Güzel düşünce ve çözümü çok basit gibi,
belirtilen konu pasif foruma kilitli olarak aktarılır,
bilgi almak isteyen kişi içeriğe ulaşır +eklemek istiyorsa,
yeni bir içerik oluşturarak hem foruma, hem kategoriye yarar sağlar.

Bu hafta sonu bu ürüne başlayacağız, elimizde bir kaç iş var bitsin ortaya ne çıkacak hep birlikte değerlendiririz.
Herkese önerileri için teşekkürler.

çok güzel bir düşünce ama 24 saat süresi ayarlanabilir olursa daha güzel olur

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri