Duyuru Hesap onay süreci hakkında bilgilendirme!...

Duyuru Hesap onay süreci hakkında bilgilendirme!...
0
4K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
Katılım
3 Şub 2019
Mesajlar
2,134
Çözümler
69
Tepki puanı
2,723
Puanları
113
Herkese merhaba;

Bildiğiniz gibi XenTR.Net web sitemizde daha önce XenForo Lisans doğrulama zorunluluğu vardı. Çoğu kişinin web sitemizden yararlanabilmesi adına bu yaklaşımı biraz esneterek lisansı olmayan kullanıcıların da kayıt olmalarını sağladık. Bu süreç sonunda da bir çok kayıt gerçekleşti ve doğru yaklaşım sahibi olan bir çok kullanıcımıza web sitemizde yardımcı olduk ve halen de olmaya çalışıyoruz. Bununla birlikte gerçekten destek ve yardım almak isteyenlerin dışında farklı amaçlar için burada olan üyeleri de görmüş olduk.

Web sitemizde bu tür farklı anlayış çıkar hesapları vs gözetenler için bir çok tedbir aldık ve almaya devam etmekteyiz. Buradan yararlanmak isteyen kullanıcılar belirtilen şartlar doğrultusunda istifade edebileceklerdir.

Öncelikle şunu söylemekte fayda görmekteyim. Şu sıralar çok fazla çoklu hesapların oluşturulmak istendiğini görmekteyiz. Her ne olursa olsun çift hesap açan tüm kullanıcılar yasaklanmaktadır. Bunu biz manuel olarak gerçekleştirmiyoruz. Sistem tespit ettiğinde otomatik olarak çift (çoklu) hesapları yasaklamaktadır. Eski açmış olduğunuz hesabınızın da yasaklanmaması adına çoklu hesap oluşturmamanız gerekir. "Bu çoklu hesap açan kullanıcı müşterimiz dahi olsa." Bunun örneklerini aşağıdaki resme bakarak görebilirsiniz.

1587565371991.png

Gördüğünüz gibi çoklu hesaplar otomatik olarak yasaklanmaktadır. Bu tür girişimler eski hesabınızın da yasaklanmasına neden olacaktır.

Onay sürecinde üyeliklerin kabulü için aşağıdaki kurallara uyulması gerekmektedir.
  • Kullanıcı adları küfür, hakaret edici, reklam, anlamsız ifadeler (aaaa, xyz, 123..) vs olmamalıdır.
  • Geçici mail hesapları kabul edilmemektedir.
  • Kendinize ait web sitesi adresi doğru olarak girilmelidir.
  • Lisans doğrulaması yapacak kullanıcılar için gerçek site adresinin girilmesi gerekmektedir. Bu konuda aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Burada şunu da belirtmekte fayda vardır. Lisansını doğrulayan kullanıcı gerçekten kullanılabilir alan adı ile doğrulama yapması gerekir. Lisans doğrulama aşamasında XenForo müşteri alanından farklı bir domain göstererek yapılan kayıtlar onaylanmayacaktır. Ayrıca web sitemize kayıt için doğrulamış olduğunuz alan adı adresi açık ve çalışır olmak durumundadır. Kapalı forumlar için doğrulama işlemi gerçekleşmeyecektir. Yine bunun dışında öylesine bir alan adı için XenForo kurup herhangi bir geçmişi olmayan web siteleri onay alamayacaklardır. Örneğin boşta bir alan adınız var ve XenForo web sitesinde lisansınızın doğrulamasını bu alan adı için gerçekleştirdiniz ve o alan adına sıfır bir XenForo kurdunuz. Daha sonra web sitemize gelerek ben lisansımı doğruladım yaklaşımı yanlış olacaktır. Doğrulanmış bir web sitesinin belli bir geçmişi olmalıdır.

Açıkçası her şeyi olması gerektiği gibi yaparak kayıt olan kullanıcılarımız onay sürecini geçebileceklerdir. Ayrıca kayıt için iletişim alanından yazılanlara cevap vermiyoruz.

XenTR.Net olarak prensibimiz bizimle birlikte çalışmak isteyen dürüst tüm kullanıcılarımıza hizmet vermektir. Dürüst yaklaşım içerisinde olan herkese kapımız açık olacaktır.

Saygılarımızla

XenTR.Net Ekibi...
 
Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Quick Jump
2,624Konular
12,455Mesajlar
1,430Kullanıcılar
webcitySon Üye
Geri
Üst