Kullanım tekniği Forum istatistiklerini özelleştirin

Kullanım tekniği Forum istatistiklerini özelleştirin
13
4K
Bu durumu biraz daha açmak gerekirse önce widget şeklinde eklemek istediğiniz alana çekebilirsiniz. Çok basit bir işlem.
Bu anlatım standart temaya göredir. Özel footer yapınız varsa ilgili alanı belirlemelisiniz.

Önce widget keyimizi oluşturalım.
Widget Key

<xf:widget key="forum_overview_forum_statistics" />

Daha sonra PAGE_CONTAINER şablonumuzda şu kodu buluyoruz.
Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!
Hemen altına widget keyimizi yapıştırıyoruz.

extra.less dosyamıza eklemiş olduğumuz less kodu üzerinde basit bir değişiklik yapıyoruz.

sadece .p-body-pageContent olarak başlatılan kodu .p-footer kodu ile değiştirip kaydediyoruz. Hepsi bu kadar.
Sonuç:
1586781305828.png

Widget key olarak eklediğimiz için admin panelden istatistik için vermiş olduğumuz konumlandırma seçeneklerini kapatabilirsiniz. Bu sayede sadece footer da gösterilecektir.

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
XenTR Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

Forum istatistiklerini özelleştirin - Bu basit eğitici ile forum istatistiklerine farklı bir görünüm katabilirsiniz.

Herkese merhaba;

Bu öğretici makalede forum istatiklerimizi sadece css kullanarak özelleştirmeyi göreceğiz.

Not: Forum istatistiklerine harici olarak eklentiler ile eklenmiş istatistikler için uygun olmayabilir. Örneğin standart forum istatistiklerine diğer eklentiler ile eklenen veriler var ise bunun için aşağıdaki kod üzerinde eklemeler yapmalısınız.

Ekli dosyayı görüntüle 3687

Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki kodları kullanmış olduğunuz temanın extra.less...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Uzun zamandır yapmaya çalıştığım uygulamalardan birisiydi :) Anlatım için teşekkür ediyorum. İlk soruyla başlamak istiyorum müsadeniz olursa. Bunu footer alanında nasıl gösterebiliriz ?

Uzun zamandır yapmaya çalıştığım uygulamalardan birisiydi :) Anlatım için teşekkür ediyorum. İlk soruyla başlamak istiyorum müsadeniz olursa. Bunu footer alanında nasıl gösterebiliriz ?

Hasip merhabalar,
Bu istatistik verileri ne yazık ki footer alanında yer almıyor. Bu verileri footer alanına aktarabilmen için harici bir metod kullanmak gerekir.
Bunu ayrı bir konuda anlatalım dilersen.

Saygılar.

İşte budur ellerine sağlık hocam :)

İşte budur ellerine sağlık hocam :)
Web sitenizde yer alan özel footer arka plan renkleri ile uyumlu olması açısından css kodlarında yer alan yazı renklerini, ikon renklerini ve arka plan renklerini de şekillendirerek daha güzel bir görünüm katabilirsiniz. ;)

İnanırmısınız şu an onunla uğraşıyorum, renk uyumu yakalamaya çalışıyorum :)

Merhaba, ben bu istatistikleri kaldırmaya çalışıyorum ancak
Kullanmış olduğunuz mevcut tasarım için bunu soruyorsanız lütfen bir destek talebi oluşturun. Gerekli açıklamayı oradan iletiriz.

Anlatırsan çok memnun olurum. Aslında footer alanında widget çağırabildim ancak stil özellikleri aktarılmadı.

Hasip bey XDinc kardeşimin de söylediği gibi başka bir usul ile konumlandırılabilir. Ama widget key ile de çağırabilirsiniz fakat css kodlarını widgeti taşımış olduğunuz class değerleri ile biçimlendirmeniz gerekir.

Eğer footer alanına ekleme işlemi yapmışsanız belki Forum statistics alanını kaldırmak isteyebilirsiniz. Yine extra.less içinde yer alan
Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!
display: block; kodlarını display:none; olarak değiştirebilirsiniz.

sanırım fontaw. ikonlarını çekmek için content yeterli gelmedi :D

Merhaba, ben bu istatistikleri kaldırmaya çalışıyorum ancak tema ayarlarında yerini bulamadım
Widget'ta da bu alan yazmıyor..

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri