Yardım First post (xxx) in thread xxx could not be pinned hatası

Yardım First post (xxx) in thread xxx could not be pinned hatası
4
2K

mudlusamoi

Licenced
SMS Confirmed
Merhaba,

Dün birkaç forum tipini "Soru-Cevap / Question" olarak değiştirdim. Hata çıktığında anlık bir sorun olmuş olabilir diye önemsememiştim.
Karşılaştığım hata:
  • First post (459641) in thread 75451 could not be pinned
    • src/XF/ThreadViewData.php:96
Yığın Takibi:

PHP:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Talep Yeri:
JSON:

Bu hata sadece bir forumda veya bir konuda oluşmuyor. Sadece normal forum tipinden "Question" forum tipine değiştirdiğim forumlarda sorun çıkmaktadır.
Hata tamamen rastgele zamanlarda karşıma çıkıyor. Ayrıca yığın takibinde gözüken "Change Content Owner or Date" eklentisini bu işlemle birlikte güncellemiştim.
Sorunu araştırdım ancak daha önce karşılaşan bir kişiyi veya hatanın geçtiği forumu bulamadım.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Talep Yeri:
JSON:

Bu hata sadece bir forumda veya bir konuda oluşmuyor. Sadece normal forum tipinden "Question" forum tipine değiştirdiğim forumlarda sorun çıkmaktadır.

Bu süreç muhtemelen ilk veri tabanını XF 'ye aktardığınızda yaşadığınız bir sorundu ama ortaya çıkmamıştır.
Normal bir konuyu Article forumuna taşırsanız da aynısını yaşayacaksınız diye düşünüyorum.

İçe aktarma işlemleri tam olarak tamamlanmayan veri tabanlarında bunlar yaşanabilir.

Şuan çözüm için şunları kontrol ediniz,
  • Aktarım yaptığınız konu sabit bir konu mu?
  • EWR porta üzerinde öne çıkarılan bir konu mu?
  • Konu sahibinde veya oluşturma zamanında bir değişiklik yaşandı mı?
Hata tamamen rastgele zamanlarda karşıma çıkıyor.

Açıkçası buna şaşırdım sebebi şu array(0) olarak dönen bir iş parçacığı görüntülenemez.
Yani siz bu konu URL si neyse onu ziyaret ettiğiniz zaman içeriği görüntüleme şansınızın olmaması lazım!

Alacağınız uyarıda muhtemelen bir sunucu hatası ile karşılaşıldı şekilde olacaktır.

Bu gibi konu taşıma süreçlerinde thread yapısı ile ilişkili eklentileri pasif ederek taşıma işlemini gerçekleştirmek en doğrusudur.

Siz ilgili konu URL sini kullandığınız bu eklentileri kapatarak lütfen tekrar ulaşım sağlanıp sağlanmadığını kontrol ediniz.

Saygılar.

Şuan çözüm için şunları kontrol ediniz,
  • Aktarım yaptığınız konu sabit bir konu mu?
  • EWR porta üzerinde öne çıkarılan bir konu mu?
  • Konu sahibinde veya oluşturma zamanında bir değişiklik yaşandı mı?
  • Aktarım yapılan konular sabit konu değil.
  • EWR Porta üzerinde öne çıkarılan bir konu değil. (Eklentiyi devre dışı bırakıp denedim ancak hala sorun aynı.)
  • Konu sahibinde veya oluşturma zamanında bir sorun var gibi gözüküyor.

Ayrıca bu hatalı konularda karşılaştığım ortak özellikler:
  • Güncel açılan konular değil. Genellikle 1-2 yıl önce açılmış ve genel görünümden kaldırılmış konular.
  • Konuya daha sonradan cevap veren kişi konu sahibi olarak gözüküyor. Aslında konuyu açan tamamen farklı bir kullanıcı.
  • Konuyu açan kişinin mesajı daha sonradan cevap verilmiş bir mesaj gibi gözüküyor.
İçe aktarma işlemleri tam olarak tamamlanmayan veri tabanlarında bunlar yaşanabilir.
Veri tabanı aktarımını 1-2 ay önce yapmıştım diye hatırlıyorum. Aktarımdan sonra böyle bir sorun yaşanmadı. Şu anda bu sorun çok fazla konuda karşıma çıkmadığı için sorunlu konuları siliyorum.

Merhaba,

Dün birkaç forum tipini "Soru-Cevap / Question" olarak değiştirdim. Hata çıktığında anlık bir sorun olmuş olabilir diye önemsememiştim.
Karşılaştığım hata:
  • First post (459641) in thread 75451 could not be pinned
    • src/XF/ThreadViewData.php:96
Yığın Takibi:

PHP:

Talep Yeri:
JSON:

Hata tamamen rastgele zamanlarda karşıma çıkıyor. Ayrıca yığın takibinde gözüken "Change Content Owner or Date" eklentisini bu işlemle birlikte güncellemiştim.
Sorunu araştırdım ancak daha önce karşılaşan bir kişiyi veya hatanın geçtiği forumu bulamadım.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Threads Rebuild Cache çalıştırarak sorunu belki çözebilirsin.

Quick Jump
2,628Konular
12,461Mesajlar
1,432Kullanıcılar
waz000000Son Üye
Geri