Soru Bağlı Hesap Sağlayıcı Oluşturma

Soru Bağlı Hesap Sağlayıcı Oluşturma
13
2K

SelamT

Licenced
SMS Confirmed
Merhaba,

XenForo 'nun /admin.php?connected-accounts/ linkinde sunduğu hesap sağlayıcılar var.
Biz kendimize ait özel bir yazılımda bir sistem geliştirip, XenForo forum ile özel yazılım user bağlantısını sağlayabilir miyiz?
Ya da üye olurken nasıl Facebook, Google ... ile üye olunurken, özel yazılımımızın kullanıcı adı ile kayıt oluşturabilir miyiz?

Bu konuda desteklerinizi istirham ederim.

Teşekkürler

SelamT hem XenForo tarafında Connected accounts yapısında kendi yazılımız için alanlar eklenmeli hem de kendi yazılımız tarafında gereksinimleri karşılayacak şekilde application işlemlerinin iyi bir şekilde koordine edilmesi gerekir. Öyle basit bir işlem olmayacağı kesin. XenForo tarafına özel yazılımınıza girilecek alanlar ayarlanmış olsa da sizin kendi yazılımız tarafında bir çok işlem yapmanız gerekecektir.

XenForo tarafında harici bir eklenti ile mevcut alanlara yeni bir alan eklenir. Bu alana ait App ID ve App secret içerik yapıları dahil edilir. Şu an tam emin olmamakla birlikte başka gereksinimlerin olup olmayacağını da kestiremiyorum. Daha önce sözünü ettiğiniz şekilde böyle bir yapıyı değerlendirmediğimi söylemeliyim.

Özel alan verileri içerisine tanımlanan App ve Secret yapıları sizin yapınız ile uyumluluk sağlarsa istediğiniz şeyin olabileceğini de değerlendiriyorum.

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Ayrıca burada belirtilen yapıyı incelemeniz yararınıza olacaktır. Burada sizin tarafınızda yapılacak olan özel yazılımın callback yapıları vs çok büyük önem arz edecektir.

Bende en alttaki "Özel Alan" çıkmamasının sebebi ne olabilir? :(

Yok be kardeşim o resimde örnek eklenecek alan yapısını söylemek istedim. Yanlış anlaşıldı sanırım. ;)

Bu konuyu tekrar kaşımak istiyorum.
Admin panelinde bize özel bir hesap sağlayıcı oluşturamaz mıyız?

API'yi özel sitede yazacağız ama gereklilikler nelerdir vs bunu nasıl öğreneceğiz, sorum budur.

Özel sitede oluşturulacak uygulama aşağıdakileri desteklemeli,
  • Valid OAuth redirect URIs
  • Client ID
  • Client secret
  • APIs & auth >API ID
  • Callback URL bunun connected_account.php ile uyumlu olması gerekir.

Çözüm
Bunlar ok peki sonra XenForo sisteminde bu alanı nasıl oluşturacağız?
Asıl sıkıntı burada, bunu öğrenmek istiyorum.
Bunun için sanırım ilave bir eklenti gerek, sistemin kendi özelliğinde desteklenmiyor, doğru muyum?

Quick Jump
2,630Konular
12,464Mesajlar
1,432Kullanıcılar
waz000000Son Üye
Geri