Welcome to XTR | Think Different and Make it...

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Sorun Cevaplayalım

XenForo hakkında merak ettiğiniz tüm soru(n)lara 7/24 destek.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan sorunların kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek talepleri ve özel hizmetler için yanınızdayız.

Bilgi bankası kategorileri0.5 Tema Güncelleme
Bir önceki makalemizde tarafımızdan üretilmiş olan XenForo 2.x temalarının kurulumunu gerçekleştirdik.

Bu makalemizde ise tema güncelleme konusuna yer veriyoruz.

Stilinizi yükseltme işleminden önce yedeklemek her zaman iyi bir uygulamadır. Bir şeylerin yanlış gitmesi durumunda, yedeklemeli stilinizi yükseltme işleminden önceki haliyle yeniden içe aktarabilirsiniz.

Güncellemeyi ana temamız üzerinde yapmamız gerekir. Bir önceki makalemizde tema yükleme talimatlarında bir ana tema ve buna bağlı birde alt tema oluşturmuştuk.

Örneğin temanızın geçerli versiyonu v1.0.0 olarak kabul edelim ve üretmiş olduğumuz temanın hata düzeltmeleri ve yeni özellikleri ile veya XenForo sürümüne göre yapılmış güncellemesi olan yeni bir versiyon yayınladığımızı farz edelim. Peki bizim daha önce yüklemiş olduğumuz tema üzerinde bir çok değişiklik yapıldığını varsayacak olursak güncel sürümü yüklediğimiz zaman kendi özelleştirmelerimiz kaybolacaktır.

Peki kendi özelleştirmelerimiz üzerinde bir değişiklik olmadan güncel sürümü nasıl yüklerim?

Aşağıdaki talimatları uygulamanız durumunda sorunsuz bir güncelleme gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle güncel sürümü lisansınız geçerli olduğu müddetçe web sitemizden indirebilirsiniz. Güncel sürümü indirin ve klasöre çıkarın. Genelde .xml uzantılı dosyalar üzerinde güncellemeler yapılmaktadır. Bunların dışında eğer stil dosyalarında bir değişiklik yada ekleme yapılmış ise bu açıkça bildirilir.

Şimdi güncel sürümü indirdiğinizi varsayarak devam ediyorum.

AminCP > Appearance > Styles

...admin.php?styles/import

Burada tekrar Import butonuna tıklayın. Açılan sayfadan indirmiş olduğunuz güncel ana tema .xml dosyasını seçin. Daha sonra Overwrite style alanını seçin. Burada açılır alandan Elegant Dark (Parent-DO-NOT-EDIT) ana sitili seçmeniz gerekir. Aşağıda resimde gösterildiği gibi

219


Burada güncel sürüm ana tema üzerine yüklenerek alt temaya da geçerli güncellemeleri yansıtacaktır.


0.5 Theme update

In our previous article, we have installed the XenForo 2.x themes which have been produced by us.

In this article, we cover the topic of theme update.

It's always a good practice to back up your style before upgrading. If something goes wrong, you can re-import your redundant style as it was before the upgrade.

We need to do the update on our main theme. In our previous article, we created a main theme and a sub-theme in the theme loading instructions.

For example, let's assume that the current version of your theme is v1.0.0 and we've released a new version with the bug fixes and new features of the theme we've produced, or with an update based on the XenForo version. So, assuming that we've made a lot of changes to the theme we've already installed, when we load the current version, your customizations will be lost.

How do we install the current version without a change on our own customizations?

If you follow the instructions below, you can perform a smooth update.

Firstly, you can download the current version from our website as long as your license is valid. Download the current version and remove it from the folder. In general, the .xml file extension is being updated. Apart from these, if a change or addition is made in the style files, this is clearly notified.

Now I keep assuming you've downloaded the current version.
AminCP > Appearance > Styles

...admin.php?styles/import

Click the Import button again. Select the current master theme .xml file that you downloaded from the drop-down page. Then select the Overwrite style field. You must select the main style of Elegant Dark (Parent-DO-NOT-EDIT) from the pop-up area.

As shown below picture;

style_upgrade.jpg


shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst