Welcome to XENTR - Think Different and Make it...

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?
[XTR] Browser Title Bar Animation

Eklenti [XTR] Browser Title Bar Animation 1.0.1

No permission to download
XenForo Sürümü
XenForo v2.0-2.1, XenForo v2.1+


title.gif

Sayfanın / sekmenin başlığının canlandırılması, özellikle sekme etkin olmadığında ve kullanıcılar diğer sekmelere göz atarken kullanıcıların dikkatini çekecektir. [XTR] Tarayıcı Başlık Çubuğu Animasyonu, en son XenForo sürümüyle uyumlu ve tüm modern tarayıcıları destekleyen hafif bir XenForo eklentisidir.

Başlık çubuğuna uygulanan küçük bir animasyon olmasına rağmen, bu eklenti neredeyse% 98'i kullanıcıların dikkatini çekmeyi ve bunları mağazanıza / web sitenize geri götürmeyi başarıyor.

Birçok kullanıcının site, ürünler vb. Hakkında daha fazla bilgi almak için aynı tarayıcıda birkaç sekme açtığını fark ettik. Genellikle bir kullanıcı diğer web sitelerini, bir ürün için kuponları, ürün yorumlarını vb. Kontrol etmek için çok sayıda tarayıcı sekmesi açar. Bu tür dikkat dağıtıcı unsurlar genellikle sitenin terk edilmesine neden olur.

Bu tür dikkat dağıtıcı unsurlardan sıyrılmak için, her web sitesi sahibinin kullanıcıların dikkatini çekmesine ve bunları mağazanıza / sitenize geri götürmesine yardımcı olmak için Tarayıcı Başlık Çubuğu Animasyonu eklentisi oluşturduk.

Başlık çubuğu animasyonu kullanıcının dikkatini çekecek ve mağazanıza / web sitenize geri götürmeye çalışacaktır.

Kaynak: https://mft.musings.it/

Not: Eklentinin çalışması için standart bir faviconun stil özelliklerinden eklenmiş olması gerekmektedir.
AdminCP > Appearance > Styles > Default style - Style properties > Basic options
Örnek:
1578696768872.png

animation-fav-icons.png

title.gif

Making the title of the page/tab animated will grab users' attention, specially when the tab is inactive and users are browsing in other tabs. [XTR] Browser Title Bar Animation is a lightweight XenForo plugin compatible with latest XenForo version and supports all modern browsers.

Even though it is small animation applied to the title bar, this plugin nearly 98% succeeds in drawing the attention of the users and taking them back to your shop/website.

We have noticed that many users open several tabs within the same browser to get more information about the site, products, etc. Usually, a user opens a lot of browser tabs to check other websites, coupons for a product, product reviews, etc. This kind of distractions often causes the site abandonment.

To stand out from such kind of distractions, We have created Browser Title Bar Animation plugin to help every website owner to catch users’ attention and take them back to your shop/site.

Title bar animation will grab the user’s attention and try to take them back to your store/website.

Source: https://mft.musings.it/

Note: For a plug-in to work, a standard favicon must be added from the style properties.
AdminCP > Appearance > Styles > Default style - Style properties > Basic options
Sample:
1578696768872.png

animation-fav-icons.png
Global Forum Bağlantısı
https://xentr.net/
Author
XenTR
Downloads
26
Views
887
First release
Last update
Rating
0.00 star(s) 0 ratings

More resources from XenTR

Latest updates

  1. 1.0.1

    Bu sürüm ile bazı değişiklikler yapılmıştır. Yapılan değişiklikler: Kafa karışıklığına neden...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top