Yardım XF2 Dosya eklerini başka sunucuya yükleyebilir miyim?

Yardım XF2 Dosya eklerini başka sunucuya yükleyebilir miyim?
6
1K

Rootzilla

New member
Merhaba.

Güvenlik endişelerinden dolayı XF kurulumunu VDS üzerinden Hosting paketine taşıdım. Ancak malumunuz kimse büyük boyutlu dosyaların hostinglerde barındırılmasına müsade etmez. Bu nedense siteye yüklenen dosya eklerini VDS üzerine yükleyip indirme isteklerinin sunucu üzerinden gelmesini sağlayabilir miyim?

Merhaba.

Güvenlik endişelerinden dolayı XF kurulumunu VDS üzerinden Hosting paketine taşıdım. Ancak malumunuz kimse büyük boyutlu dosyaların hostinglerde barındırılmasına müsade etmez. Bu nedense siteye yüklenen dosya eklerini VDS üzerine yükleyip indirme isteklerinin sunucu üzerinden gelmesini sağlayabilir miyim?

Merhabalar,
Ek olarak ifade ettiğimiz tüm içerikler iki dizinde toplanır;

/public_html/data

/public_html/internal_data

Bu dizinleri farklı sunucular üzerinde barındırabilirsiniz, request /istek dönüşleri otomatik olarak yansır.

Merhabalar,
Ek olarak ifade ettiğimiz tüm içerikler iki dizinde toplanır;

/public_html/data

/public_html/internal_data

Bu dizinleri farklı sunucular üzerinde barındırabilirsiniz, request /istek dönüşleri otomatik olarak yansır.
Çok oluyorum ama bu dizinlerin hangi sunucuda olduğunu sisteme nasıl gösterebilirim?

Çok oluyorum ama bu dizinlerin hangi sunucuda olduğunu sisteme nasıl gösterebilirim?

Bazı hazır uygulamalar mevcut eğer bir örnek gerekirse aşağıda yer alanı kontrol edebilirsiniz.

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Ama siz benim elimde bir VDS var ve ben bunu S3 gibi kullanmak istiyorum diyorsanız bunu uygulayan arkadaşlarımız var.

Sota sen detaylı bilgi paylaşımı yapar mısın?

Toplam datanız ve aylık veri trafiğiniz nekadar

Bazı hazır uygulamalar mevcut eğer bir örnek gerekirse aşağıda yer alanı kontrol edebilirsiniz.

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Ama siz benim elimde bir VDS var ve ben bunu S3 gibi kullanmak istiyorum diyorsanız bunu uygulayan arkadaşlarımız var.

Sota sen detaylı bilgi paylaşımı yapar mısın?

Çok teşekkür ederim hocam. İnceliyorum.

Toplam datanız ve aylık veri trafiğiniz nekadar

Şuan belli değil. Oyun modları gibi dosyalar yüklenecek hocam.

ozaman büyük ssd vps kullanacaksınız yada s3 hizmeti satın alacaksınız.
Hosting firmasıyla görüşün sunucu ek ssd-hdd bağlayabilirse veritabanına vss karışmadan statik dosyaları ek ssd üzerinde verebilirsin.

Quick Jump
2,631Konular
12,469Mesajlar
1,433Kullanıcılar
tvparadiseSon Üye
Geri